HDP Gençlik Meclisi’nden uyuşturucuya karşı şölen

img

DİYARBAKIR- HDP Gençlik Meclisi, Kayanpınar ilçesinde uyuşturucuya karşı düzenlediği şölene yoğun ilgi gösterildi.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Gençlik Meclisi, uyuşturucu ve fuhuşa karşı “Bağımlılığı kıralım, yeni yaşamı kuralım” şiarıyla başlattığı kampanya kapsamında HDP Kayapınar ilçesinde şölen düzenledi. “Bağımlı sisteme karşı özgür toplumu inşaa edelim”, “Bağımlı olma özgür ol” ve “Ne olursa olsun sonu muhteşem olacak” gibi birçok pankartın asıldığı şölene HDP Diyarbakır Remziye Tosun, gençlik meclisi üyeleri ve ilçede bulunan birçok yurttaş katıldı.

‘GENÇLİK HAREKETE GEÇMELİ’

Şölen, gençlerin kampanya kapsamında bugüne kadar yaptığı çalışmaları konu edinen sinevizyon gösterimi ile başladı. Sinevizyon sonrası HDP Gençlik Meclisi üyesi Gülistan Yılmaz söz aldı. Sistemin gençlik üzerinde yürüttüğü politikaların çok yönlü olduğunu ifade eden Yılmaz, toplumsal yaşamın motor gücü olan gençlere sistemli bir şekilde saldırıların olduğunu kaydetti. Yılmaz “Gençlik fark yaratan, düşünen, sorgulayan ve harekete geçen bir kesim olmasından dolayı sistem ilk olarak gençleri hedef alıyor. Bu nedenle gençlik biran önce kendisi üzerinde yürütülen politikaların farkına varıp harekete geçmeli” diyerek, sürdürdükleri kampanyayla sonuç alacaklarını ifade etti.

Yılmaz’ın konuşmasının ardından sanatçı Azad Bedran sahne aldı. Şölen Bedran’ın şarkıları ile katılımcıların halayları ile son buldu.