• img

  Türk Lirası uygun adım marş!

  Türk Lirası’nın kan kaybetmesiyle kontrolü kaybeden ve krizi izlemekle kalan Saray yönetiminin önünde iki yol var: Ya istifa yada erken seçim.

 • img

  Ukrayna üzerinde ‘hibrit savaş’

  Putin-Biden görüşmesinin yankıları sürüyor. ABD ve Rusya, Ukrayna’yı güçlerini denedikleri bir “kum torbasına” çevirebilir.

 • img

  Rusya Ukrayna’ya saldırır mı?

  Rusya’nın 2 ay içinde Ukrayna’ya saldıracağı tartışmaları sürüyor. Türkiye’nin SİHA’larından rahatsız olan Putin, Erdoğan’a üstü kapalı uyarılarda bulundu.

 • img

  9 soruda tecrit

  İktidarlar, devrimcileri ve önderlerini teslim almak ve kimliksizleştirmek için uyguladığı tecritle, onlara inanan toplumu da cezalandırmayı hedefliyor. "Beyaz işkence" olarak da nitelendirilen bu uygulama, 23 yıldır PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerinde devrede.

 • img

  Bayraktar SİHA’lar hangi ülkeye nasıl satılıyor?

  Türkiye’nin SİHA satışı ve faaliyetleri dünya gündeminde. Özelikle iç çatışma ve savaş halindeki coğrafyalara satılan ölüm makineleri bizzat hükümet tarafından pazarlanıyor. SİHA satılan ülkelerin tamamına öncesinde askeri ve ekonomik olarak ayni ve nakdi hibelerde bulunuluyor.

 • img

  KDP güçleri kimyasal silah kullanılan savaş tünellerine sürülüyor

  Dêrin Peşmergesi A.R.B., Türkiye'nin kimyasal kullanmasına rağmen giremediği savaş tünellerine, KDP yöneticisi Aziz Weysî denetimindeki güçlerin sürüldüğünü söyledi.

 • img

  İran'da değişimin gücü: Mücadeleci ruh hiç vazgeçmedi

  Ataerkil anlayışın topluma sirayet ettiği İran’da değişimin gücünün kadınlar olduğunu belirten KJAR üyesi Berîvan Şaho, "Otorite kurmak isteyen her bir sisteme karşı soluksuz bir mücadele veriliyor" dedi.

 • img

  Evrensel kız kardeşlik özgürleştirecek

  Kürtaj hakkı mücadelesinin sembolü olan Polonya’dan 25 Kasım mesajı var: “Kız kardeşlik hepimiz için gurur kaynağı. Uzun vadeli sürecin sonunda, her bir kadın kendini ve birbirini özgürleştirecek.”

 • img

  Ortadoğu'dan Orta Asya'ya: Diktatörlerin tek korkusu

  Taliban rejimine ilk günden direnen Wahida Amiri, neden Kabil'de kalıp direnmeyi tercih ettiğini, “Burası benim toprağım. Bu toprakları seviyorum ve mücadele etmeye devam edeceğim. Kadınlara mesajım; hakkınızı savunmak için cesur olun" sözleriyle anlattı.

 • img

  Rojava başka bir dünyayı mümkün kıldı

  Mücadeleleriyle erkek-devlet tahakkümüne karşı “başka bir dünyayı mümkün" kılan kadınlar, “Rojava Kadın Devrimi”yle yeni bir tarih yazıyor. İşgal saldırılarına karşı toprağını savunan Eyşe Efendî, özgürlük rotasının 10 yıldır tüm dünyaya yol gösterdiğini söyledi.

 • img

  Cezaevlerindeki zulme tepki yetersiz!

  Cezaevlerindeki uygulamaların 12 Eylül’ü aştığını vurgulayan Yeni Yaşam yazarı Dr. Hayri Hazargöl, dışarıda “cezaevlerindeki zulme karşı tepkinin yetersiz” olduğunu belirterek, “Artık zindanlardaki zulme karşı seslerimizi yükseltme zamanı” dedi.

 • img

  Putin ve Erdoğan’dan dostluk ‘mizanseni’: Ukrayna ve Suriye

  Türkiye ve Rus yönetimleri arasındaki "dayanışma", her geçen gün çatırdıyor. Ukrayna’ya silah satan Erdoğan yönetimi, Moskova’da daha yoğun tartışılıyor.

 • img

  Kimyasal silah bulguları uluslararası kurumlara gönderildi

  Türkiye’nin kimyasal silah kullanımına dair HPG'lilerin cenazeleri ve olay yerlerinden elde edilen bulgu ve belgeler, uluslararası sivil toplum örgütleri, ABD ile AB üyesi ülkelere gönderildi.

 • img

  Uca: Bağımsız bir heyet kimyasal kullanımını araştırmalı

  Avrupa’nın silah ticaretinden kaynaklı kimyasal silah kullanımına sessiz kaldığını söyleyen HDP'li Feleknas Uca, bağımsız bir heyetin Federe Kürdistan Bölgesi'ndeki iddiaları yerinde incelemesi gerektiğini belirtti.

 • img

  Türkiye'nin 'kimyasal' yüzü

  Kullanımı yasak olan kimyasal silahlar can almaya devam ederken, uluslarası kuruluşların bu silahların Kürt coğrafyasında kullanılıyor olması karşısında üç maymunu oynaması dikkati çekiyor.

ARA